SFK ELKO Holešov z.s.

"   SFK  ELKO  Holešov   "

Mladší přípravka - sezóna 2021/22

Začaly prázdniny, kterých se děti už určitě nemohly dočkat, a fotbalová sezóna 2021 / 2022 je tak minulostí. Ačkoli byla ještě z části ovlivněna opatřeními proti koronaviru COVID-19, určitě můžeme říci, že byla vydařená. Zkusme se ohlédnout do nedávné minulosti a bilancovat …

Alespoň několik tréninků a případně i zápasů si v týmu mladší přípravky zkusilo během roku více než 40 dětí, chlapců i dívek. V červnu 2022 jsme měli registrováno 29 aktivních hráčů, což je jedno z nejvyšších čísel za poslední roky. Během jara tak nebyly výjimkou tréninky, kterých se najednou účastnilo i 24 dětí. V průměru to pak bylo 17 dětí na 1 trénink a těch se během sezóny uskutečnilo celkem 98. Využívali jsme při nich jak hřiště ve Všetulích, tak hřiště s umělou trávou u 3. ZŠ a přes zimu i tělocvičnu 3. ZŠ.

Zápasy jsme vzhledem k počtu dětí hráli v rámci dvou soutěží, a to konkrétně okresního a krajského přeboru FAČR. Podzimní část okresního přeboru se hrála dvoukolově ve 2 skupinách po 6 týmech, kdy vždy nejlepší 3 z každé skupiny postoupily do jarní finálové části „o přeborníka OFS“. Ze skupiny jsme postoupili ze třetího místa s bilancí 7 výher a 3 porážek a skóre 133:52. I finálová část se pak hrála dvoukolově (zápasy systémem „doma – venku“). Po odehrání všech zápasů finálové části jsme skončili na výsledném 2. místě s celkovým počtem 7 výher, 2 porážek a 1 remízy (s výhrou na pokutové kopy) a skóre 108:51. Umístění to není špatné, ale mrzelo nás, že nám celkové vítězství v soutěži uteklo jen o jeden jediný bod. Soutěž vyhrál tým Chvalčova, třetí pak bylo družstvo Kvasic/Lubné.

Pozitivním výstupem a příslibem pro budoucnost je ale skutečnost, že jsme díky velké hráčské základně v rámci 20 soutěžních zápasů využili celkem 16 hráčů, kteří se určitě neztratili. Podle statistik na oficiálním webu souteze.fotbal.cz máme v první desítce nejlepších střelců finálové části hned 4 zastoupení a to konkrétně Radovan Chytílek (31 branek), Viktor Konečný (16 branek), Václav Sichálek (15 branek) a Matěj Štěpán (13 branek). A stejné to bylo i v rámci skupinové (podzimní) části – Radovan Chytílek 34 branek, Aleš Jakubíček 17 branek, Jiří Konečný 16 branek, Maxim Labancz a Václav Sichálek 14 branek.

Další zápasy jsme odehráli v již zmiňovaném krajském přeboru a to s týmy Kroměříže A, Bezměrova, Morkovic, Baťova, Kroměříže B, Viktorie Otrokovice, Bystřice p. H. a Chropyně (rovněž dvoukolově). V rámci této soutěže nebyly celkové výsledky vyhlašovány. V soutěžních zápasech okresního a krajského přeboru a dalších přátelských utkáních dostalo během sezóny příležitost celkem 40 hráčů oddílu.

V průběhu roku jsme se zúčastnili i několika turnajů. Největším a „nejprestižnějším“ turnajem byl zřejmě StarezCup v Brněnských Ivanovicích, který se hrál na 2 předkola a finálovou část (celkem tedy 3 víkendy), na kterém jsme nakonec obsadili 5. místo z celkem 15 týmů. Dalším velkým turnajem pak byl mezinárodní turnaj „O pohár osvobození města Otrokovice“, kterého se účastnilo 8 družstev mladší přípravky z Moravy a 2 ze Slovenska. Z menších turnajů to byly například „Aprílový turnaj“ v Kroměříži, Janoštíkův memoriál v Bezměrově, zimní halový turnaj v Bystřici p. H. (pořádaný OFS Kroměříž a TJ Prusinovice) nebo březnový turnaj nazvaný „Sejdeme se na umělce“ na Rusavě. Poslední 2 zmíněné turnaje se nám podařilo vyhrát, a dokonce jsme si odvezli i individuální hráčská ocenění – v prvním případě byl nejlepším střelcem turnaje vyhlášen Radovan Chytílek a současně nejlepším brankářem Jakub Uličník, v druhém případě byl nejlepším střelcem turnaje Štěpán Skotek.

Určitě také nesmíme zapomenout ani na jarní soustředění, které proběhlo v termínu od 3. do 6. března 2022 na hotelu Rusava na Rusavě a bylo společné s hráči starší přípravky. Za mladší přípravku se ho zúčastnilo 21 dětí, přičemž pro některé to bylo vůbec poprvé, kdy byly několik dnů a nocí bez rodičů a sourozenců. A sezonu jsme zakončili tradičním společným tréninkem s rodiči.

Závěrem nezbývá než poděkovat klubu SFK ELKO Holešov, Městu Holešov, sponzorům a určitě také všem rodičům za podporu během celé sezóny. Děkujeme paní Kateřině Labancz za pomoc při trénincích v rámci zimní a jarní části. Dětem přejeme, aby si užily krásné prázdniny a odpočinuly si. Tréninky na novou sezónu budou zahájeny v polovině srpna.

Trenéři Bob a Radek

1. FC ZBROJOVKA BRNO B 2 12:2 6