Šumperští fotbalisté zvládli středeční domácí dohrávku proti Holešovu. Soupeři sice dovolili dvakrát snížit, jinak ale měli většinu času hru pod kontrolou a nakonec uspěli 4:2.
„Podobně jako proti Slavičínu se nám povedl začátek. Měli jsme tam nějaké šance, které jsme sice nedali, nicméně potom jsme odskočili do dvoubrankového trháku,“ prozradil úvodem šumperský trenér Radim Netopil.
Bohužel závěr úvodní půle si jeho svěřenci po předchozích trefách Mikeše s Nováčkem poněkud zkomplikovali, když inkasovali zbytečný gól do šatny.
I na začátku druhého dějství však domácí celek hýřil aktivitou a odstartoval tuto část dvěma slibnými šancemi, leč bez úspěchu.
Radovat se Šumperk mohl až po akci Elšíka, který parádně zatáhl míč po lajně, poslal centr před bránu, kde číhal Mráz, jehož bomba po zemi se ještě otřela o tyč a zapadla do sítě.
Později ale hráči z podhůří Jeseníků polevili a iniciativu převzali hosté. Z chvilkové letargie pak domácí probudil střídající Patrik Strnad, jenž se tak prosadil jen chvíli po svém příchodu na trávník a přinesl tím potřebné uklidnění pro svůj tým.
Ještě jednu dramatickou zápletku nachystal Šumperku rozhodčí, který ke konci odpískal hodně přísnou penaltu a Holešov díky ní snížil.
Už v nastaveném čase potom hosté obdrželi červenou kartu, když holešovský Tomáš Zakopal u postranní čáry téměř likvidačním zákrokem sestřelil šumperského Michala Guzika. A zatímco domácí hráč se jen velice těžko zvedal z trávníku, hříšník hostů zamířil do sprchy.
„Závěr byl trochu nervózní a ta červená karta byla kaňkou na tomto utkání. Vedli jsme čtyři dva, byl prakticky konec utkání a přijde takový prasácký zákrok, kdy mohlo dojít k vážnému zranění našeho hráče, tohle do fotbalu nepatří,“ zlobil se Radim Netopil.
„Jinak jsme ale spokojení. Herně to bylo podle našich představ. Myslím si, že se na to dneska dalo dívat, dali jsme góly, jsme rádi za výhru a je potřeba v tomto duchu pokračovat i nadále. V neděli nás čeká derby se Šternberkem a pokud by se nám povedlo vyhrát, můžeme podzim po tom špatném začátku hodnotit jako povedený,“ doplnil závěrem kouč Šumperku.
1. | FC Vsetín | 26 | 67:21 | 67 |
2. | SK Hranice | 26 | 58:27 | 57 |
3. | TJ Slovan Bzenec | 27 | 58:45 | 50 |
4. | FK Kozlovice | 26 | 51:31 | 45 |
5. | Tatran Všechovice | 26 | 47:40 | 44 |
6. | TJ Valašské Meziříčí | 26 | 48:36 | 43 |
7. | SFK ELKO Holešov A | 26 | 44:50 | 33 |
8. | FK Šternberk | 26 | 28:35 | 32 |
9. | FK Šumperk | 26 | 40:49 | 30 |
10. | TJ Skaštice | 27 | 33:46 | 30 |
11. | FC TVD Slavičín | 27 | 37:49 | 27 |
12. | FK Nové Sady | 26 | 36:51 | 24 |
13. | SK Baťov 1930 | 26 | 29:58 | 24 |
14. | 1. HFK Olomouc | 27 | 34:64 | 24 |
15. | FC Kvasice | 26 | 39:47 | 23 |
16. | FC Kostelec na Hané | 0 | 0:0 | 0 |